آیا تمایل دارید در کانال عصر عضو شوید؟

سرویس اجتماعی | کد خبر: ۲۸۵۴۷۳۳
تاریخ انتشار: ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ساعت ۱۹:۱۴
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی خبر داد:

حضور امدادگران خراسان شمالی در ۱۵۰ حادثه از ابتدای سال جاری تاکنون

ابوالفضل محبان گفت: شایع ترین حوادث استان جاده ای، سیل و کوهستان است و بر این اساس از ابتدای سال تاکنون از ۱۵۰ حادثه ای که امداد گران این جمعیت پوشش داده اند ۱۱۱ حادثه جاده ای، ۸ حادثه مربوط به کوهستان و بقیه نیز حوادث مربوط با سیل بود.
حضور امدادگران خراسان شمالی در 150 حادثه از ابتدای سال جاری تاکنون,خراسان شمالی+بجنورد+ابوالفضل محبان+نشست خبری+هلال احمر

به گزارش عصراترك، ابوالفضل محبان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان شمالی روز شنبه در نشست خبری که به مناسبت هفته هلال احمر برگزار شد، اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون امدادگران این جمعیت به مصدومان ۳۰۰ حادثه امداد رسانی کردند.

وی افزود: شایع ترین حوادث استان جاده ای، سیل و کوهستان است و بر این اساس از ابتدای سال تاکنون از ۱۵۰ حادثه ای که امداد گران این جمعیت پوشش داده اند ۱۱۱ حادثه جاده ای، ۸ حادثه مربوط به کوهستان و بقیه نیز حوادث مربوط با سیل بود.

این مقام مسئول بیان داشت: مهمترین هدف گذاری این جمعیت در سال جاری، توسعه ارتباطات، افزایش اعتبارات و اتمام پروژه های ناتمام این جمعیت است.

محبان خاطرنشان کرد: در خراسان شمالی ۱۲ پایگاه امداد و نجات و یک مرکز کنترل و هماهنگی فعال است که در سال گذشته یک پایگاه امداد و نجات دیگر نیز به این تعداد افزوده شد.

وی با بیان این که در سال گذشته کمک های بلاعوض این جمعیت نیز افزایش یافته است، افزود: مقدار این کمک ها از ۲۰۰ میلون تومان در سال ۹۹ به پنج میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ افزایش یافته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر اظهار تصریح کرد: سال گذشته کاروان سلامت در ۵۰ نقطه استان با خدمات رایگان به مردم خدمت رسانی کرده است و علاوه بر این بانک تجهیزات پزشکی استان نیز به ۲ هزار نفر خدمات داد و همچنین ۷ هزار بسته غذایی بین نیازمندان توزیع شد.

وی با اشاره به انبارهای امدادی این جمعیت خاطرنشان کرد: موجودی انبارهای این جمعیت در استان نزدیک به استاندارد و اقلام مهمی مانند چادر و پتو نیز به حد نیاز فراهم است.

وی افزود: این استان نخستین استانی بود که در سال گذشته بیمارستان سریع الانتقال برپا کرد تا به مردم در دوره کرونا خدمات دهد و علاوه بر این توانستیم پهپاد امدادی نیز برای خدمات دهی بهتر در حوادث مختلف تامین کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه مرکز ۱۱۲ به صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به حوادث احتمالی است، گفت: مردم در صورت بروز حادثه ضمن حفظ خونسردی با این مرکز تماس گرفته و یا به نزدیکترین پایگاه امدادی هلال احمر مراجعه کنند.

مدیر کل هلال احمر خراسان شمالی بیان کرد: ۱۶۰ خانه هلال در این استان وجود دارد که این خانه ها بر اساس طرح آمایش سرزمین ساخته شده است.

 

انتهای پیام/ عبدالله یزدانی

خوانندگان محترم سایت خبری تحلیلی سپهرآیین، شما می‌توانید سوژه های خود را به برای ما ارسال کنید تا پس از تأیید با نام شما در سایت و کانال سپهرآیین درج شود.
 

ارتباط با سردبیر سایت در پیام رسان تلگرام


با تشکر
نظر شما ثبت و پس از بررسی انتشار میابد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر


پایگاه خبری تحلیلی سپهرآیین