֎ ورزشی
صفحه شماره :1


خلبانان خراسان‌شمالی در مسابقات جهانی درخشیدند

دو ورزشکار شایسته باشگاه ریحانی پارا خراسان‌شمالی به عنوان قهرمانی رقابت‌های جهانی پارگلایدر در رشته فرود دقت به میزبانی کشور آذربایجان دست یافتند.

مسابقات ملی گورش در راز و جرگلان برگزار می‌شود

این مسابقات روز ۱۴ اردیبهشت ماه با رقابت ۱۶ تیم در۷ وزن ۳۵، ۴۰، ۴۵، ۵۰، ۵۵، ۶۰ و ۶۵ کیلوگرم در محل زمین چمن مصنوعی روستای بچه دره از توابع بخش جرگلان برگزار شود.

والیبالیست بجنوردی به اردو تیم‌ملی دعوت شد

رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۲۴ از اول خردادماه امسال در کشورهای برزیل و ترکیه آغاز می‌شود که علی‌اصغر مجرد والیبالیست بجنوردی برای حضور در این اردو برای آمادگی در این رقابت‌ دعوت شده است.

اعزام۲ بوکسور خراسان‌شمالی به تورنمنت بیشکک‌

بوکسورهای ملی‌پوش استان جهت حضور در تورنمنت بین‌المللی قرقیزستان راهی بیشکک‌ می‌شوند.

تصویر یوزپلنگ به پیراهن تیم ملی فوتبال بازمی‌گردد

معاون آموزشی و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تداوم حمایت از گونه ارزشمند یوزپلنگ آسیایی به عنوان نماد تیم‌های ملی فوتبال کشور در میادین ملی و بین‌المللی در دستور قرار گرفته است؛ به‌گونه‌ای که بار دیگر تصویر یوز روی پیراهن تیم ملی نقش خواهد بست.

مسابقات کوراش در اسفراین باکیفیت میزبانی شد

رئیس فدراسیون ووشوی کشور با ارسال تقدیرنامه‌ای از زحمات استاندار خراسان شمالی در ترویج و توسعه ورزش قدردانی کرده و مراتب سپاس خود از میزبانی جام پهلوان پوریای ولی با بهترین کیفیت و در بالاترین سطح در شهر اسفراین خراسان‌شمالی اعلام کرد.

کمک ۳ میلیاردی وزیر ورزش به گود زینل‌خان

طی تماس تلفنی مدیرکل ورزش و جوانان استان با وزیر ورزش و جوانان دو میلیارد تومان برای توسعه سکوها و روشنایی و یک میلیارد به برگزاری رقابت های گود تاریخی زینل‌خان اسفراین اختصاص یافت.

نفرات برتر کشتی با چوخه اسفراین معرفی شدند

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اسفراین گفت: نفرات برتر اوزان مختلف رقابت‌های کشتی با چوخه عصر امروز پس از یک روز مبارزه در گود چشمه زینل‌خان معرفی شدند.

اسفراین میزبان مسابقات کشوری کشتی با‎‌ چوخه

کشتی با چوخه اسفراین از رویدادهای ورزشی بومی و سنتی استان خراسان شمالی است که امسال با حضور ورزشکاران و میهمانانی از کشورهای مختلف اروپا، آسیا و آفریقا به شکل بین‌المللی نیز برگزار شد.

نفرات برتر مسابقات بین‌المللی کوراش مشخص شد

دبیر انجمن کوراش کشور گفت: رقابت‌های بین‌المللی کوراش جام پوریا ولی در دو وزن ۹۰- کیلوگرم و ۹۰+ کیلوگرم طی روز‌های ۲۳ و ۲۴ فرودین‌ماه با حضور نمایندگان ۱۴ کشور دنیا به میزبانی گود چشمه زینل‌خان اسفراین برگزار شد.

کسب مدال نقره در مسابقات بین‌المللی کوراش

مسعود قوی بازو نماینده کشورمان در وزن ۹۰ کیلو گرم پس از شکست از خاکنظروف از تاجیکستان به مدال نقره این دوره از مسابقات دست یافت.

گود زینل خان اسفراین میزبان مسابقات بین‌المللی کوراش

مسابقات بین‌المللی کوراش در گود زینل خان اسفراین در حال برگزاری است و همچنین فردا نیز مسابقات کشتی با چوخه در همین مکان برگزار می‌شود.

دو بُرد ایران در مسابقات بین‌المللی کوراش

دو بُرد و یک باخت برای ایران در مسابقات بین‌المللی کوراش اسفراین تاکنون کسب شد.

۷۰ میلیارد ریال برای تکمیل طرح‌های ورزشی شیروان هزینه شد

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان شیروان گفت: ۷۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی سال ۱۴۰۲ برای تکمیل طرح‌های ورزشی این شهرستان خراسان‌شمالی هزینه شد.

حضور جودوکار خراسان‌شمالی در رقابت‌های جهانی

مهرداد بداغی جودوکار خراسان‌شمالی در دومین دوره مسابقات قهرمانی جهان جودو ناشنوایان ۲۰۲۴ قزاقستان اواخر فروردین‌ماه برگزار خواهد شد، حضور خواهد داشت.

سفر وزیر ورزش به خراسان‌شمالی

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌شمالی از سفر کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان به استان در پایان این هفته خبر داد.

گود زینل‌خان برای میزبانی مسابقات بین‌المللی کوراش آمادگی کامل دارد

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اسفراین گفت: گود چشمه زینل‌خان آماده برگزاری مسابقات بین‌المللی کوراش و کشتی با چوخه در ۲۳ و ۲۴ فروردین است.

مسابقات چوخه، فرصتی طلایی برای گردشگری اسفراین

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اسفراين گفت: آئین کشتی باچوخه اسفراین فرصت مناسبی برای جذب گردشگر است.

میزبانی زینل خان از کوراش‌کاران جهان

قرار است ۲۳ و ۲۴ فروردین‌ماه دو رویداد ملی و بین‌المللی در خراسان شمالی برگزار شود؛ ۲۳ فروردین ماه مسابقات بین‌المللی کوراش و ۲۴ فروردین مسابقات ملی کشتی باچوخه در گود زینل‌خان اسفراین برگزار خواهد شد.

«جهش تولید» در ورزش ایران چگونه اتفاق خواهد افتاد؟

روسای فدراسیون‌های ورزشی و مدیران کل استان‌ها اعتقاد دارند ورزش زمینه را برای محقق شدن شعار سال ۱۴۰۳ فراهم خواهد کرد چراکه این حوزه با نیروهای جوان و پرانرژی تعامل نزدیک و تاثیرگذاری دارد.

پایگاه خبری تحلیلی سپهرآیین